Női röplabda NB I – Két kötelező győzelem és egy fájó veszteség.

Nehéz hétvégéje volt a Jászberényi RK női röplabda csapatának, hiszen pénteken és vasárnap két olyan csapattal kellett megmérkőzniük, amelyek ellen csak a három pontot érő győzelem lehetett elfogadható eredmény. Pénteken Miskolcon sikerrel vették az első akadályt, mert 3:0 arányban bizonyultak jobbnak az Albrecht MVSC-MISI gárdájánál. Vasárnap pedig hazai pályán fogadták a Palota RSC csapatát, aki jelenleg zárja a tabellát.

A játékosok még bele sem melegedtek a játékba, amikor Ivana Gardovics egy szerencsétlen mozdulat következtében – első ránézésre is súlyosnak tűnő sérülést szenvedett. Sajnos az azóta felállított diagnózis igazolta balsejtelmeinket, hiszen a bal térdének kereszt szalagja elszakadt. Ez pedig azt jelenti, hogy ebben az idényben már nem tudja csapatát a pályán segíteni.
Bizony időbe tellett, amíg a két csapat játékosai „visszatértek” a pályára, hiszen mindenkit megviseltek a történtek. Ennek megfelelően nem nagyon alakult ki színvonalas játék, inkább, ahogy mondják a „küzdelem dominált”. Így csordogált az első játszma, amit végül is a hazaiak 25 – 18-ra megnyertek.

A második szettre a berényi csapat kezdett felpörögni, köszönhetően annak, hogy a kialakult helyzet még „dacosabbá” tette a társaságot. És ezúttal azt is el kell mondjam – ha ezt már Deme Gábor az mérkőzés utáni nyilatkozatában is meg tette – hogy az utóbbi időben kevesebb lehetőséghez jutó Gulyás Vivien remek játékkal rukkolt elő, új színt és remek dinamikát hozva a játékba. Az eredmény ennek megfelelően az első szettbelinél is simább győzelem: 25 – 16.

A harmadik játszmán igazából csak gyorsan túl szerettek volna lenni a berényi lányok. Közben egy-egy aggódó pillantást vetettek a láthatóan fájdalmakkal küszködő társuk felél. Természetes volt, hogy az összpontosítás is csökkent. Így meglepetésre 22 – 24-es állásnál a vendégek jutottak szett labdához. Azért az eddig is látható volt, hogy dacára helyezésüknek, nem feltett kézzel várták a mérkőzés végét. Az első és második lehetőségüket is elizgulták, majd egy újabb hazai pont következett és ezzel mérkőzés labda. Ezúttal a vendéglátók hibáztak, viszont a következő két labdát értékesítve 27 – 25 arányban megnyerték a harmadik szettet és ezzel a mérkőzést is.

Jászberényi RK – Palota RSC: 3 : 0 (18; 16; 25)

A mérkőzés végén a szokásos módon köszöntötték a csapatot a kicsik is, akik ezt követően azonnal rohantak vigasztalni kedvencüket, aki pillanatok alatt eltűnt a gyerekek gyűrűjében…

Ezúttal egy kicsit rendhagyó összeállítással jelentkezünk a galériában, hiszen - köszönhetően Gémesi Balázsnak – most nem az igazi meccs képeké a főszerep, hanem azoké a pillanatoké, amelyek szinte alig észrevehetőek, mégis nagyon sok minden elárulnak arról, hogy mi minden is történik a mérkőzés közben a pályán.