Női röplabda NB I… Ez az éllovas sem tudta elvenni tőlünk mindhárom pontot

A sorsolás szeszélye folytán a bajnokság elején rövid egymásutánban a berényiek ismét egyik éllovassal mérkőzhettek meg. Az utolsó hazai meccsünkről jelenlegi listavezető csak minden erejét megfeszítve tudta elvinni mindhárom pontot. Ezek alapján természetesen a múlt pénteken egy kicsit többe reménykedtünk a FATUM – Nyírsuli csapatával szemben. A mérkőzés beigazolta a hazai szurkolók várakozását és a vendégek – már ha volt bennük ilyen – aggályait is.

Nos, minden ott folytatódott, ahol két hete abba maradt. Az első játszma kezdetétől fej-fej haladtak a csapatok, hol parázs labdamenetek után szerzett minimális előnyt egyik társaság, majd ugyan ilyen remek megoldással egyenlített a másik. Végül azért a kicsit jobb koncentrációnak köszönhetően a Nyírsuli szerezte meg a győztes pontot az első játszmában (23 : 25).

A második játékrészben még nagyobb tűzzel játszottak a hazai lányok. Szinte minden pontot hatalmas ovációval fogadtak. Talán itt lehetett érezni először a nyíregyházi csapaton, hogy tudatosult bennük mire is számítsanak – bár az edzői stáb reakcióit figyelve ők alaposan felkészítették erre a társaságot… nem tűntek kifejezetten nyugodtnak. Végül a játszma harmadik harmadában kezdett kialakulni egy akkora berényi előny, ami előre vetítette az egyenlítést, ami végül is sikerült (25 : 18).

A következő játszma ismételten a Gödöllő elleni mérkőzésre hajazott. Valamiért ezúttal is elfogyott az átütő erő, még szerencse, hogy a mezőny munka működött. Így ismét csak a végjátékra sikerült a FATUM játékosoknak kicsikarni olyan előnyt, aminek birtokában megnyerték a harmadik játszmát (18 : 25).

Ami a harmadik játszmában történt, arra mérget vennék, hogy senki sem számított. A hazai drukkerek nem hittek a szemüknek, olyan lendülettel kezdett a csapatuk, a vendégek pedig olyan hidegzuhanyt kaptak a nyakukba, hogy bizonyára az emlékeik mélyére kellene nyúlniuk hogy megtalálják, mikor vezetett ellenük 14 : 2-re egy bajnoki újonc. Láthatóan fogalmuk sem volt, mi történik velük. Sorra tehetetlenek voltak a hazaiak támadásaival szemben, amikor sikerült pontot csinálniuk, akkor rendre elhibázták a következő lehetőségüket. A végeredmény: (25 : 7 !).

Érdekes volt testközelből figyelni a két stáb reakcióit ebben a szakaszban, míg a hazai oldalon Deme Gábor mindent megtett, azért, hogy fenntartsa ezt a mentális állapotot – hiszen most harmadik alkalommal jutottak el az ötödik játszmáig és először úgy, hogy megnyerték a negyedik szettet. A vendég oldalon, miután a negyedik negyedben olyan bénultság látszott a játékosokon, amiből nem lehetett kimozdítani őket, ezért Kőhalmi Zoltán inkább elkezdte nyugtatni a lányait – bár azért közelről érződött benne is a feszültség -, hogy döntő szettet megelőző lélegzetvételnyi szünetben megpróbálja "kitörölni" az előző játékrész emlékét. Pedig azért ő sem számíthatott arra, hogy csapata még a tíz pontig sem jut el.

Az hamarosan kiderült, hogy a berényi játékosok fejében megjelent a nagy lehetőség és ahelyett, hogy folytatták volna az előző szett agresszív támadó játékát, inkább megpróbálták a hibázást az ellenfélre hagyni – mintha elillant volna az önbizalom és a hit. A másik oldalon úgy látszik sikerült a "memória törlés", mert úgy kezdtek, mintha pár perccel korábban misem történt volna. Gyorsan kiépítettek egy olyan 5 – 6 pontos előnyt, amelyet a jászberényi játékosok nem tudtak tartósan csökkenteni. Hiányzott az az önbizalom, ami ahhoz kellet, hogy az egyébként is jól működő nyírségi sáncot át tudják ütni, mert a majd „lesz valahogy” típusú próbálkozások rendre elhaltak a vendégoldalon magasodó kezeken. Így a mindent eldöntő szett végén a Nyírsuli csapata örülhetett (8 : 15).

A mérkőzés végeredménye: Jászberényi RK – FATUM - Nyísuli - 2 : 3

Ha múltkor azt írtam a gödöllőiek örömére, hogy nem egy újonc elleni győzelmet tükrözött rajta, akkor amit most láttunk a nyíregyháziak részéről, annál nem hiszem, hogy nagyobb üdvrivalgásra lesznek képesek egy tényleges favorit legyőzése után sem. A berényi röplabdás lányok pedig pénteken egyértelműsítették, hogy nem csak egy-egy szett erejéig képesek számottevő ellenfelei lenni bármelyik csapatnak, hanem bárkitől képesek pontot, pontokat rabolni – az eddigi öt mérkőzésből négyet a tabellán előttünk állóval játszottunk és csak egy csapat tudta elvenni tőlünk, mindhárom megszerezhető pontot.

Ezúttal is Gémesi Balázs fotóstársa voltam, aminek az eredménye egy vaskos fotó összeállítás a galériában. (kattintás a képekre)