Női röplabda Magyar Kupa … A Jászberényi RK az elődöntő harmadik résztvevője

Az idei bajnokság két legerősebb csapata a Békéscsaba és a Nyíregyháza már biztosította a helyét a Magyar kupa négyes döntőjében. A Harmadik hely eldöntésére szerda este Jászberényben került sor, ahol a Penta Gödöllői RC vendégeskedett. Az első mérkőzést a JRK nyerte játszma veszteség nélkül, így a visszavágón elég volt két szettet nyerniük a döntőt érő helyért. Kicsit vegyes érzelmekkel vártam a mérkőzést, hiszen a helyzet kísértetiesen hasonlított a tavalyira. Akkor az UTE nyert az első meccsen Jászberényben – mellesleg minden addigi összecsapásból ő jött ki győztesen abban az idényben – a második meccsen viszont aranyszettben mégis a Jászberényi RK jutott tovább. Szóval, az eddigi jó berényi teljesítmény még nem volt garancia a döntős helyre, mert a kupa azért mégis egy másik kávéház.

Az első játékrészt a vendégek kezdték jobban és csak 6 – 6-os állásnál érkezett meg a hazai csapat a meccsbe. Az első technikai időnél egy, a másodiknál már három pont volt az előnye. Feszes, de nem görcsös játékkal fokozatosan növelve előnyüket végül megnyugtató fölénnyel nyerték az első játékrészt. (25 : 19)

A második felvonásban már az elejétől összeszedetten játszottak a hazaiak, míg a Gödöllő bele-bele hibázott. A vendéglátók előnye fokozatosan nőtt 5 – 6 pontra, így kétség sem férhetett ahhoz, hogy már ekkor eldöntik a továbbjutás sorsát. Végül a második szettet is a JRK nyerte (25 : 18), tehát ismét beverekedték magukat a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

A harmadik játékrész hazai oldalon már felszabadult játékot hozott, míg a Gödöllő igyekezett tisztes helytállást tanúsítani. Ekkor már valóban kidomborodott a két csapat közötti tudáskülönbség, aminek egyenes következménye volt, hogy – csere játékosok is szerephez jutottak – néhány látványos megoldással, rövid úton eldöntötte a Jászberényi RK a mérkőzést (25 : 14)

Magyar Kupa negyeddöntő visszavágó:
Jászberényi RK – Penta-Gödöllői RC 3:0 (19, 18, 14)

A sorsolás szerint az elődöntőben a Jászberényi RK ellenfele a Vasas Óbuda – UTE párharc győztese lesz. Addig azonban néhány nap pihenő, majd egy viszonylag hosszú felkészülés vár a játékosokra. Mindenesetre az elmúlt hetek történési után azért nagyon szép ajándékkal kedveskedtek a röplabdás lányok a szurkolóiknak.

A 2016-os év utolsó mérkőzésének galériája a képekre kattintva nyílik meg.