Ezúttal bejött a papírforma

Múlt vasárnap a Jászberényi RK csapata a TEVA Gödöllöi RC-t látta vendégül az NB I-es női röplabda bajnokság aktuális fordulójában. A hazaiak egy békéscsabai kirándulással a hátuk mögött érkeztek, ahol komoly küzdelemre késztették a listavezetőt. Olyannyira igaz ez, hogy jobb koncentrációval akár egy pontot is elhozhattak volna a Vihasarokból. Mindenesetre megcibálták az oroszlán bajuszát. A Gödöllő pedig idén egy kicsit halványabb, mint a korábbi években volt. Ezek alapján a papírforma jászberényi győzelmet ígért.

Az első játszma eleje kiegyensúlyozott küzdelmet hozott, hol az egyik, hol pedig a másik oldalon esetek a pontok. Az első technikai időnél egy pontos előny volt a vendéglátók oldalán. Innentől kezdve viszont szépen fokozatosan építette ki az előnyét a berényi együttes. 16 : 13 állt az eredmény jelzőn amikor elérkezett a második technikai idő. Ezt követően még magasabb sebességre kapcsoltak a hazaiak és négy pontos előnnyel fordultak a hajrára. A Gödöllőnek már nem sikerült megtörni ezt a lendületet és így 25 : 15-re hozva a szettet a Jászberényi RK szerezte meg a vezetést.

A második játszma ott folytatódott, ahol az első abba maradt, így gyorsan négy pontos hazai előnnyel érték el a csapatok az első pihenőt. Ekkor azonban történt valami, mert a vendégek négy pontjára csak egy érkezett válaszul, sőt 9 : 9-re egyenlítettek, majd három ponttal el is húztak. Mivel Deme Gábor első időkérésével nem tudta felrázni csapatát, 9 : 12-nél - ekkora a TEVA 8 : 1-es periódust produkált - kikérte második idejét. Olyan volt, mint ha a berényi játékosok "lefagytak volna". Az időkérés jót tett, mert a második technikai időnél már újra a hazaiaknál volt az előny. Ekkor a vendégek edzője Horváth András állt értetlenül az események előtt. Bár a női csapatoknál dolgozó szakemberek számára nem újdonság, hogy a játékosaik teljesítménye így hullámzik. Ettől kezdve a forgatókönyv az előző szettnek megfelelően alakult. 24 : 20-as állásnál volt a hazaiaknak az első játszma labdájuk, amit ugyan még nem tudtak kihasználni, azonban a következőnél már nem hibáztak, így 25 : 21-re hozták a második szettet is.

Ekkor már lehetett érezni, hogy ez nem lesz egy nagyon hosszú mérkőzés, bár azért a második
játékrészben látottak ébresztettek némi kétséget ezzel kapcsolatban. A hazai szurkolók minden esetre reménykedtek. Nos igazuk lett, hiszen kedvenceik magukhoz ragadták a kezdeményezést és fokozatosan növelve előnyüket - bizonyos időszakokban hat-hét pontra - magabiztos vezetéssel kezdtek neki a végjátéknak. Ekkor gödöllői ellenfelük még egyszer összekapta magát, de ez csak egy kis kozmetikázásra volt elegendő. A harmadik játszma 25 : 22-es eredménnyel zárult. Ezzel a Jászberényi RK 3 : 0 arányban győzte le a TEVA Gödöllői RC csapatát és tartotta itthon ez a nagyon fontos három pontot.

A mérkőzésen végig fölényben játszottak a berényi lányok - eltekintve a második játszma rövidebb "jégkorszakától". Összeszedettek voltak és kritikus helyzetekben tudtak még egy magasabb fokozatot találni, így kétség sem férhetett a megérdemelt győzelemhez.

Jászberényi Röplabda Klub – TEVA Gödöllői RC: 3:0 (18, 21, 22)

Nézzük hogy látták az edzők:
Deme Gábor (JRK): „A csütörtöki, Békéscsaba elleni meccséhez képest most sokkal jobban játszott a Gödöllő, tehát ez nem volt könnyű mérkőzés. Az erőviszonyok valamilyen szinten változtak az előző szezonhoz képest – ők gyengültek, mi erősödtünk -, ennek tudható be, hogy nyertünk ma. Meg kell tanulnunk, hogy női csapatnál vannak hullámvölgyek és minél kisebb mértékű a visszaesés, annál nagyobb esély van a győzelemre. A héten nagyon jól dolgoztunk és azt vártam, hogy ezen a találkozón győzelmet arassunk.”

Horváth András (Gödöllő): „Rossz időpontokban hibáztunk fölöslegesen, legyen ez nyitás, illetve bármelyik játékelem. Csak a saját fejünkön múlik, képesek leszünk-e kiküszöbölni ezeket a rontásokat.”
(Forrás: Jászberényi Röplabda Klub - Budai Levente)

Folytatás a hétvégén a VASAS otthonában. A mérkőzésről készült galéria a képekre kattintva elérhető.