Ali Gábor első lett

Május 4-én rendeztek a Sárvár melletti Pannonia-ringen, az - országos versenytől teljesen független - gyorsasági motorversenyt, ahol a jászberényi Ali Gábor is rajthoz állt.

Gábornak „csak” annyi hátránya volt, a többiekkel szemben, hogy úgy 2 éve járt utoljára ezen a pályán. Rosszul kezdődött ez a szerdai nap, a „mi fiunk” és a többi motoros számára, hiszen mindössze csak 4 C fokot mutatott a hőmérő higanyszála, amikor kiértek a pályára. Mivel teljesen más beállításokat kellett alkalmazni a hidegben, várható volt, hogy a köridők is elmaradnak a megszokottól.

Mindezek a furcsa körülmények, úgy látszik egy cseppet sem zavarták meg a berényi fiút, aki a Superstock 600-as kategóriában az időmérőn máris javított egyéni köridején. Így az 1. helyről vághatott neki a hét körös versenynek. A rajtot is remekül kapta el és elsőként tudott fordulni a célegyenes végén.

Ezt követően megfutotta a verseny legjobb idejét is és hab a tortán, hogy rajt–cél győzelemmel, megnyerte a versenyt.
Gábor ezzel a szezon harmadik versenyén 25 pontot szerzett. Összességében: három versenyből kettő 3. és egy 1 első helyet tudhat magáénak!

Szép teljesítmény, férfimunka volt! Gratulálunk neki!