Megvan a huszadik győzelem is!

A jászberényi csapat egyedülálló sorozata a kosárlabda NB I./B bajnokság során (19 bajnoki/19 győzelem) a bajai vendégszereplés alkalmával sem szakadt meg, ezért természetesen roppant kedvezőek voltak az előjelek a következő hazai meccset megelőzően. Ehhez persze hozzájárult az is, hogy a JKSE több mint két éve veretlen a jászberényi mérkőzéseken. Mindezek ellenére sem lehetett könnyű összecsapásra számítani, hiszen városunkba a jelenlegi negyedik Bp. Honvéd látogatott.

A tabellán elfoglalt pozícióknak megfelelően igyekeztek a mieink már a kezdet kezdetén nagy nyomást gyakorolni az ellenfélre, ám a fővárosiak igen lelkesen játszottak, s a kezdeti megingásokat igen jól használták ki, aminek köszönhetően mindössze egypontos előnyt gyűjtöttek össze az első negyed során Surmann Petiék (24-23). Látható volt, hogy nagyobb koncentrációra lesz szüksége a hazaiaknak a győzelem kiharcolásához, ugyanis a Honvéd kerete csupa lelkes és tehetséges fiatalból áll, akik nagy önbizalommal felvértezve tettek meg mindent annak érdekében, hogy boruljon a papírforma.
A második negyedben sem történt jelentősebb változás a játék képét illetően. Sok palánk alatti mozgás és közeli sikeres dupla született mindkét oldalon, valamint a büntetőzés is igen jól ment a csapatoknak. Mivel a két együttes ezen negyed nagy részében is fej-fej mellett haladt, a félidei különbség továbbra is egy pont maradt (46-45).

A folytatásban érződött a berényi fiúkon, hogy a lehető leggyorsabban megpróbálják eldönteni a találkozó végkimenetelét, de mivel a szezon során eddig egyetlen csapatnak sem sikerült igazán megszorítani a berényi alakulatot, Wehner Zoliéknak ehhez a helyzethez is alkalmazkodni kellett. Ezzel azonban nem volt gond a harmadik negyedtől, amikor a továbbra is igazán nagyot küzdő budapestiek ellen nagyobb türelemmel játszották ki a támadásaikat a hazaiak, valamint a nagyobb hatékonyság mellett a védekezésbe is kevesebb hiba csúszott. A javuló helyzet ellenére sem dőlt még el a meccs sorsa, de mindenesetre megnyugtatóbb volt a helyzet az utolsó negyedet megelőzően (74-65).
A viszonylag szoros eredmény ellenére sem kellett nagyon izgulni az utolsó percekben, mivel a kellő pillanatokban sikerült határozottabban fellépni az ellenféllel szemben, s a vendégek támadásai sem voltak olyan sikeresek, mint korábban. Ennek köszönhetően pedig, ha nem is túlzottan meggyőző és jó játékkal, de megérdemelten nyertek a jászberényiek:

Jászberényi KSE - Bp. Honvéd 99-90

Jászberényi KSE: Surmann P. 25/3, Kovács A. 12/3, Wehner Z. 21/6, Godena F. 9, Szögi Á. 8. Csere: Horváth Cs. 15/3, Likár P. 4, Surmann G. 5/3.

Bp. Honvéd: Szécsényi T. 12, Nagy Á. 6, Kohári N. 10, Kerpel-Fronius 15/3, Bohanek B. 14.
Csere: Szeleczki I. 12/3, Nagy V. 13/3, Földi M. 2, Taga Gy. 6/6.

A győzelmet követően gőzerővel kell készülni a következő bajnokira, hiszen legközelebb Egerben lépnek pályára Horváth Balázs edző "fiai", ahol pedig sok kellemetlen meglepetésben volt része a mieinknek. Reméljük, hogy ezúttal jászberényi sikerrel zárul az a mérkőzés is!