Ez nagyon kellett ...

Sordöntő meccs várt ma este a jászberényi kosárlabda csapatra, hiszen ha kikapnak Zalában, teljesen a kiesés szélére sodródnak. Ha nyernek: egy kis lélegzetvételhez jutnak. Ha még az ellen lábasak is bakiznak – Szeged, Debrecen – még vidámabb a helyzet. Nos vidámabb lett ….

Gáspár triplájával és Kinter zsákolásával indult a találkozó, ám a hazaiak centere villámgyorsan megkapta 3. faultját is, így már a 4. percben pályára léphetett az új szerzemény, Grimm. Az első negyedben a ZTE az idény legjobb meccskezdését produkálva 25-12-re húzott el. Gáspár remekül kivette a játékból Hodges-t, s az egész csapat jól védekezett, Grimm pedig 100 %-os teljesítménnyel 6 pontig jutott.

Ezt követő 10 percben Hodges rázta meg magát, (ezek szerint Gáspár lemaradt) pillanatok alatt 7 pontot szerzett, a Jászberény pedig 5 pontra zárkózott fel, majd Austin triplája már a döntetlen eredményt jelentette. 13 pontot szerzett 3 perc alatt a JKSE, s teljesen kiegyenlített lett a találkozó, így minimális, 43-42-es zalai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

Horti villanásaival indult a 2. félidő, rövid idő alatt 6 pontig jutott az erőcsatár, majd Hodges és Whitworth váltottak triplát, majd duplákkal is segítették csapatukat. Agresszíven védekezett a Jászberény, több alkalommal is elhúztak 5 ponttal. A pihenő nélkül játszó Tóth egyre jobban elfáradt, a ZTE erejéből pedig csak annyira futotta, hogy 2 pontra zárkózott, s így 62-64 lett 30 perc után az eredmény.

Dramjicsanin triplájával hamar 7 pontosra nőtt a JKSE előnye, majd Hodges is betalált a 6,75-ös vonalon túlról. Fülöp palánkos duplát szerzett a dudaszó pillanatában, majd Medve üresen állva értékesített egy triplát. Dramicanin zsákolását követően 70-79-nél Kis Attila időt kért, ám hiába szerzett Gáspár szép akcióból 2+1-es kosarat, Dramicanin egymás után kétszer is betalált a sarokból, s a ZTE helyzete kilátástalanná vált – 75-86 volt az eredmény. Az utolsó percek tűzpárbaját a vendégek bírták jobban és megérdemelt győzelmet arattak Zalaegerszegen:

Zalakerámia ZTE KK - Jászberényi KSE 88-96 (25-12, 18-30, 19-22, 26-32)

Jászberényi KSE: HODGES 22/9, Medve 5/3, AUSTIN 22/3, HORTI 18, DRAMJICSANIN 18/6 Csere: Sormaz 5/3, Szögi 2, Fülöp 4
Kipontozódott: Tóth G. (40. perc), illetve Medve (38. perc)

Horváth Balázs nyilatkozat a meccs után:

Nem sok idegenbeli győzelmünk volt eddig, így ezt most nagyon meg kell becsülni. A bajnokság végkifejlete szempontjából is kulcsfontosságú volt ez a találkozó, rengeteget dolgoztunk ezért a sikerért. Az egész csapatot dicséret illeti. Gratulálok a Zalaegerszegnek, nagyot küzdöttek, mindent megtettek, ám ma egy kicsivel jobbak voltunk. Grimm jól teljesített, szimpatikus játékos, amikor nálunk volt, kisebb sérüléssel bajlódott, ezért nem választottuk őt. Remélem a havas utak ellenére reggelre hazaérünk!

Ez a győzelem azt is jelentette a berényi kosarasok számára, hogy egy ponttal megelőzték a Debrecent és egy hellyel, feljebb kerültek a táblázaton. Egyben beérték - Drahos Gabi csapatát - a Szegedet, akik mint tudjuk a „Jászfővárosba” jönnek majd.
Most egy kis szünet lesz ismét a bajnokságban, hiszen következnek a Magyar Kupa meccsei, a legjobb négybe való kerülésért. Amint már jeleztük kedden este Jászberényben a Szolnok vendégeskedik és a meccset élőben közvetíti a Jász Trió TV.

(A tudósítás összeállításánál: a BB1 és Szántai Tibor – telefonon - volt segítségemre.)