Újra hazai jégen

A Jászberény HC január 21-én lejátszotta első idei szezonbeli hazai mérkőzését. A jászsági alakulat az Óbudai Egyetem csapatát látta vendégül. A mérkőzést nagy várakozás előzte meg, ugyanis közel egy éve nem játszott hazai pályán Jászberény első számú jégkorongcsapata, ezért ennek megfelelően több száz szurkoló látogatott ki az eseményre.

Már az összecsapás elején érezhető volt, hogy egy kemény küzdelem tanúja lesz a szép számú berényi közönség. Nem maradtak adósok a játékosok a nagy ütközésekkel, így elég hamar be lettek melegítve a büntetőpadok is a sok kiállítás miatt (összesen 23 kétperces kis büntetést osztott ki a játékvezető páros a mérkőzés során).

A jászberényi csapat kezdett jobban, sorra alakították ki a helyzeteket az óbudai kapu előtt, melynek két és fél perc elteltével meg is lett az eredménye: az első szezonbeli hazai gólját ünnepelhette a Jászberény HC, miután Gedei Gábor átadását Bagi Tamás váltotta gólra. A folytatásban is a hazai csapat uralta a jeget, ám ennek ellenére egy hazai emberhátrányos szituációban az Óbuda ki tudott egyenlíteni a 7. percben. Nem kellett sokáig várni a hazai válaszra, ugyanis 3 perccel később Nagy József újra megszerezte a vezetést Farkas Tibor átadásából.

A második harmad kettős emberhátránnyal indult a berényiek számára, melyet másfél perc alatt ki is használt az Óbuda, ezzel másodjára is sikerült egálra hozniuk a mérkőzést. Egy 10 perces "vihar előtti csend" következett, majd megindult a jászberényi gólzápor. Kevesebb, mint 2 perc leforgása alatt háromgólos előnyre tett szert a hazai csapat (5:2). A főszereplők ezúttal Szajka György és Balla Tibor voltak. Először Balla passzából szerzett gólt Szajka, majd egyéni akcióból újra ő volt eredményes, végül pedig gólt érő passzt adott Ballának.

A harmadik harmad elején Nagy József második góljának örülhetett a közönség, így már szinte behozhatatlan, 4 gólos előnyre tett szert a hazai csapat (6:2), melyre már nem tudott góllal válaszolni az Óbuda, főleg úgy, hogy sportszerűtlen magatartásért 4 játékosuk is végleges fegyelmit kapott a záró játékrészben.

Jászberény HC - Óbudai Egyetem 6-2

A régi Lehel-Fradi meccsek parázs hangulatát idéző mérkőzésen magabiztosan 6:2 arányban győzött a Jászberény HC, ezzel újabb fontos lépést tett a Felsőházba jutás felé.

Szajkáék következő mérkőzése február 5-én lesz – szintén a Jászberényi Jégpályán – Kaposvár csapata ellen.