Újabb fölényes győzelem

A Jászberény HC második bajnoki mérkőzését a Szittyák Miskolc-Debrecen csapata vendégeként játszotta a debreceni Jégcsarnokban november 5-én.

Az ellenfél erejét jól mutatja, hogy a csapat körülbelül fele büszkélkedhet OB I-es múlttal. A mérkőzést jól kezdte a "jászfővárosi" alakulat, többször is veszélyeztette a Szittyák kapuját, de ennek ellenére mégis a hazai csapat szerzett vezetést a 7. percben egy egyéni akció révén. 4 perccel később Bató "Acél" András passzából Németh Kornél egyenlített, majd fél perccel a harmad vége előtt Szabó Zoltán gondoskodott arról, hogy egygólos jászberényi előnnyel (1-2) vonuljanak az öltözőbe a csapatok.

A második harmadban egyértelművé vált a jászsági fölény. Szajka György, Szabó Zoltán és Tóth Imre találatával 6 gólos előnyre tett szert a Jászberény HC (1-7), mire a Szittyák csak pár eredménytelen kapura lövéssel tudtak válaszolni.

A záró játékrészben a vendégcsapaton már mutatkoztak a fáradtság jelei, így a hazaiak több alkalommal is veszélyeztették a berényi kaput, ennek ellenére mégis a Szittya háló rezdült meg Szabó Zoltán lövése után a 39. percben. 6 perccel a mérkőzés lefújása előtt még egyszer örülhetett a hazai csapat, de ez már csak amolyan szépségtapasz volt a 2-8-as vereségre.

Kiemelendő, hogy a Jászberény HC emberelőnyös-emberhátrányos játéka tökéletes volt, ugyanis mindkét emberelőnyös helyzetét gólra váltotta, és ugyancsak mindkét emberhátrányos szituációját sikeresen kivédekezte. A kiállítások alacsony száma egyébként híven tükrözi a mérkőzés sportszerűségét.
A Jászberény HC legeredményesebb játékosa ezúttal Havrán Péter tanítványa, Szabó Zoltán volt, aki 4 góllal és egy gólpasszal járult hozzá a győzelemhez.

A csapat soron következő mérkőzése az MTK Jégsólymok ellen lesz a kiírás szerint Jászberényben, de a hazai jég hiányában a Jászberény HC kénytelen lesz idegenben lejátszani ezt a mérkőzést.