Győztek a berényi hokisok

Folytatódott az Amatőr Jégkorong Bajnokság, amelyben Jászberény HC csapata az Acélbikák otthonában mérkőzött meg a Székesfehérvári Jegesmedvékkel.

Az első gólra alig 5 percet kellett várni. Szajka passzát követően Bálint kerülte meg a kaput, és egy "úttörő" góllal felavatta a fehérvári hálóőrt. Ez az előny 12 percig tartott, mikor is az egyik hazai csatárt üresen találta meg a korong a berényi kapu előtt, ezzel 1-1 -re módosítva az eredményt. Sokáig nem örülhettek a Jegesmedvék az egyenlítésnek, ugyanis 1 perccel a harmad vége előtt emberelőnyös helyzetben Szajkának sikerült megtalálni a rést a bal oldali kapuvas és a "mamut" között (gólpassz: Havrán), visszaállítva az 1 gólos berényi vezetést.

A második harmad nem indult jól a Jászberény számára, ugyanis még 2 perc sem telt a kezdő buli után egy szerencsés góllal újra kiegyenlítettek a hazaiak (2-2). Ezt követően a berényi csapat folyamatos nyomás alatt tartotta a fehérvári kaput, melynek meg is lett az eredménye. Először Hajdú passzából Havrán talált be, majd Szabó egyéni akcióját követően a meccs során első alkalommal 2 gólos előny birtokába került a Jászberény HC. Természetesen a fehérvári gárda sem adta fel a küzdelmet, és első emberelőnyét kihasználva újra visszatért a mérkőzésbe (3-4). 3 perccel később Szajka volt ismét eredményes. Balla és Bálint átadásából emberelőnyben, de nem sokkal később szintén emberelőnyös szituációban újra szépített a Fehérvár, így egy gól gazdag második játékrészt követően egygólos előnyét megtartva kezdhette a berényi alakulat az utolsó harmadot (4-5).

Amilyen rosszul indult a középső játékrész, olyan jól a záró. Alig telt el 1 perc, és megint rezdült a hazai háló. Emberelőnyben Szajka és Balla passzából újra Bálint volt eredményes (4-6) . A Jegesmedvék utolsó erőtartalékaikat felhasználva végső rohamra indultak a berényi kapu ellen, de gólt szerezniük már nem sikerült, ellentétben a jászságiakkal. Az 50. percben emberhátrányban (!) egy megszerzett korong után Balla ugratta ki Szabót, aki a kapuig száguldott, három gólra növelve a különbséget. A hazaiak minden igyekezete ellenére sem sikerült csökkenteniük hátrányukat, sőt Szabó újabb egyéni akciója után 3 perccel a lefújás előtt már 4-re nőtt a berényi előny, amire már nem érkezett fehérvári válasz.

Összességében kisebb hibákkal, de a végig fölényben játszó Jászberény HC 4-8 arányban győzte le a Székesfehérvári Jegesmedvék alakulatát. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a mesterhármast elérő Szabó Zoltán volt.

A berényi gárda következő mérkőzését az UTE ellen játssza majd, hazai pályán.