Győzelem a rájátszásban

Miután a Nemzeti Amatőr Jégkorong Bajnokság alapszakaszában a második helyezést érte el a Jászberény HC csapata, a bajnokság felsőházi rájátszásában folytathatja a küzdelmeket. A rájátszás első mérkőzését az MTK Jégsólymok ellen játszották a berényiek március 19-én, a káposztásmegyeri Jégpalotában.

A számos volt válogatott játékost felsorakoztató MTK ellen a JHC sajnálatos módon nem tudott teljes létszámban kiállni, ugyanis Bató „Acél” András sérülése után egy újabb volt "leheles" nagyágyút is kénytelen volt nélkülözni, ugyanis a csapat vezére, Szajka György sem tudott jégre lépni. Az sem adott okot előzetesen a bizakodásra a vendégcsapat számára, hogy az alapszakaszban az MTK magabiztos játékkal, jelentős mezőnyfölénnyel 6:2 arányú vereséget mért rájuk. Ennek ellenére a jászságiak nagy küzdeni akarással vetették bele magukat a mérkőzésbe.

Már a meccs elején egyértelmű volt, hogy egyenrangú ellenfelei voltak a volt fradis csillag, Pindák László által vezette Jégsólymoknak. Helyzetek adódtak mindkét oldalon, de gól csak a 10. percben született, és sajnálatos módon a vendég kapuban. A kapus és hátvéd közti „kommunikációs probléma” folyományaként egy góllal ajándékozták meg a berényiek az emberhátrányban játszó(!) MTK csapatát. Szerencsére gyorsan (egész pontosan 41 másodperc múlva) érkezett az ellencsapás a Jászberény HC részéről, Németh Kornél révén, aki Balla Tibor passza után talált be Bóna István kapujába. A harmad hátralévő részében adódtak még helyzetek mindkét oldalon, de gól viszont már nem, így 1:1-es döntetlen állással vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

A második harmadban folytatódott a kiegyenlített játék, melyet egy jászberényi kiállítás tört meg, amit gyorsan egy újabb követett. Hatalmas lehetőség adódott így az MTK előtt ugyanis bő másfél percig kettős emberelőnyben ostromolhatták Rusvai kapuját, de jászságiak bravúros védekezésének köszönhetően megtartották az egált még e kritikus időszakban is. Sok ideje nem volt a pihenésre a berényieknek ugyanis 4 másodperccel azután hogy kiegészültek újból megszólalt a bíró sípja. A játék késleltetéséért (Balla helyett) Gedei bérelhette ki 2 percre a büntetőpadot, és a Jégsólymok folytathatták az ostromot, szerencsére eredménytelenül, mert gólt ezúttal sem sikerült lőniük. Öt perccel később Gedei Gábor érvényt szerzett a „kimaradt helyzetek megbosszulják magukat” című íratlan szabálynak, ugyanis 54 másodperccel a harmad lefújása előtt megszerezte az előnyt a Jászberény HC számára.

A záró harmad 6. percében annak ellenére, hogy az MTK vállát nyomta jobban a góllövés terhe, egy szép összjáték végén Hajdú Ákos kettő gólra növelte a Jászberény HC előnyét. A gólt Farkas Tibor és Németh Kornél készítették elő. Ahogy várható volt ezek után a hazai csapat mindent egy lapra feltéve támadott. Többször is eljutottak a berényi kapuig, de a második harmadhoz hasonlóan ezúttal is bevehetetlen tűnt a vendégek ketrece. A hátvédek hősiesen küzdöttek, a csatárok sokszor erőn felüli teljesítményt nyújtva értek vissza védekezni, és a kapusteljesítményre sem lehetett panasz. Két perccel a lefújás előtt még egy utolsó reménysugár csillant fel a Jégsólymok előtt, ugyanis újra emberelőnybe kerültek. A kapust lehozva hat a négy mezőnyjátékos ellen támadtak, de ekkor már leginkább a kétségbeesett görcsösség volt megfigyelhető a játékukon. Kevesebb, mint fél percnyi emberelőnyös játék után az MTK-ból Farkas Zoltán is büntetőpadra került, így a hazai csapat esélyei végleg elúszni látszottak. A kegyelemdöfést Balla Tibor vitte be, aki fél perccel a végső dudaszó előtt egy üres kapus góllal beállította a végeredményt:

Jászberény HC - MTK Jégsólymok 4:1

Jászberény HC egy rendkívül színvonalas, nagy iramú, kemény mérkőzés megnyerésével nagy lépést tett a döntőbe jutás felé. A legeredményesebb berényi játékos Balla Tibor volt, 1 góljával és 2 gólpasszával.