Barátság ide, barátság oda, nyert a Jász FC

Nem volt bajnoki forduló a hétvégén a Nemzeti Bajnokság 3. vonalában, így a focicsapatok igyekeztek maguknak edzőpartnert találni. Így került sor megyénk két NB III-as alakulatának barátságos találkozójára, a Jászság fővárosában.

Jász Sport FC Jászberény – Szolnoki Spartacus 2:1 (1-1)

Gyurkovics József játékvezető sípjelére, a következő játékosok álltak szemben a vendégekkel a berényi focipályán szombaton délután 15 órai kezdettel:

Tövisháti - Árpás, Krajcsek, Farkas, Gulyás - Szilágyi, Bárkányi, László /Tóth T./, Vidra /Németh N./ - Vaszicsku, Tóth M. /Gál/.

Az első gól Tóth Márk nevéhez fűződik, aki a 13. percben, László átadását először a kapusba rúgta, a kipattanó labdát viszont már a kapuba vágta 1:0.

A 44. percben sikerült egyenlíteni a vendégcsapatnak, amikor les gyanús helyzetből a szolnoki Lázár a hosszú sarokba rúgta a labdát 1:1.

Arról, hogy kellemesebb emlékkel távozzanak a nézők – mint mondjuk Ózd ellen – Vaszicsku gondoskodott a 72. percben. Szilágyi jobb oldali beadását pöckölte a kapuba így 2-1 arányban a jászberényi gárda nyerte a barátságos találkozót.

A jövő hétvégén, ismét a bajnoki pontokért szállnak harcba a csapatok. Pesti József „fiai” Dunakeszi vendégei lesznek szombaton, a mérkőzés 14 óra 30 perckor kezdődik.

Fotó: Pesti JózsefFotó: Pesti József