Van képem hozzá… Közönség ezúttal sem nagyon volt, de legalább hideg sem

Az elmúlt hétvégéken fotós barátommal meglátogattuk a röplabdás-, és a kézis lányok egy-egy hazai meccsét. Gondoltam, a fiúk se maradjanak ki, szerencsére amint az - némi utána járás után – kiderült éppen pénteken este játszottak itthon a fiataljaink az Országos Regionális Junior Bajnokságban. A vendég a Kőbányai Darazsak együttese volt.

Sajnos ezúttal egyedül voltam kénytelen elkészíteni a galériát, mert Gémesi Balázs barátom a debreceni Short Track Világbajnokságon fényképez. Természetesen mindkettőnk örömére.

Furcsa érzés fogott el, amikor fél órával a mérkőzés kezdete előtt megérkeztem. Abban a csarnokban, ahol szinte percre pontosan 24 órával azelőtt, már szinte egy gombostűt sem lehetett leejteni, teljes volt a csend, eltekintve a labdák pattogásától. Nem mintha arra vártam, hogy a tegnapi közönségnek akár csak a töredéke is kilátogat erre a mérkőzésre, de azért a nulla számú érdeklődőnél többre számítottam (elnézést, de megfeledkeztem a vendégcsapatot elkísérő két szülőről és a sofőrjükről). Azért ez meglehetősen furcsa, főleg annak ismeretében, hogy városunk jelenleg kétségkívül legnépszerűbb sportágáról van szó. A helyzet később némileg azért javult, mert befutott néhány barát, barátnő és szülő. Ennek ellenére a hangulat alapján inkább színházban éreztem magam, mintsem egy egész jó kis kosármeccsen, hiszen gyakorlatilag a játékosok, és edzők minden szavát remekül lehetett hallani, még csak véletlenül sem nyomta el ezt valami szurkolás-szerű zaj.

Ennyit a már korábbi összeállítások alkalmával is említett „érdeklődés”-ről.

Mindenesetre a meccsbe alaposan bekezdtek a berényi fiúk, mert néhány perc alatt tíz pontos előnyre tettek szert, igaz ezt a negyed végére sikerült teljesen felélni, így a második negyed döntetlenről kezdődött. A következő játékrész végére - bár a játék még mindig meglehetősen döcögött – ismét sikerült kilenc pontos hazai előnyt felépíteni. A szünet után az agresszív védekezésünknek köszönhetően - a vendégeknek több alkalommal sem sikerült kosárra dobni a támadóidő letelte előtt - pillanatok alatt tíz-, nem sokkal később húsz pont fölé nőtt a különbség a hazai csapat javára. Ez a negyedik negyedben sem változott számottevően, amikor a vendégek minden-mindegy alapon sűrűbben találtak be, csapatunkban pedig szerepet kaptak a fiatalabbak is. Végeredményben örömünkre 80:55 arányú sikert könyvelhettünk el.

A galériában látható képek bizonyítják, annak ellenére, hogy a színvonal, sebesség és a korosztály is más, mint a felnőtteknél, azért bőven van látnivaló az utánpótlás mérkőzésein is. A bizonyítékokért kattintás a képekre.