Ali Gábor remek rajtot vett

Fotók: Gémesi BalázsFotók: Gémesi Balázs2010-ben ismét két jászberényi fiatal vág neki a gyorsasági motorsport szezonjának. Ali Gábor egy szinttel feljebb lépve a gyorsasági OB-n a 600-as kategóriában indul, míg Fülöp Kornél az R-széria kupasorozatban az 1000-esek között, próbál szerencsét.

Az első versenyt április első hétvégéjén rendezték meg a Hungaroringen, amelyen csak Gábor indult. Nagy kihívás volt ez a számára, mert a tavalyi évhez képest sokkal erősebb volt a mezőny. A pénteki edzés után szombaton rendezték az időmérő futamokat és a versenyt.

Az időmérőn Gábor a 12. helyre kvalifikálta magát. A jó rajtnak köszönhetően kilencedikként fordult, majd eddigi legjobb köridejét futva a 4. helyen fejezte be a versenyt. Így 13 pontot szerzett az idei első futamon.

A következő verseny április utolsó hétvégéjén lesz a Hungaroringen.